Haiglane sõltuvus 11.01.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere, olen 30.a. naine. Mul on kõik olemas - mat. heaolu, pere jne. aga mulle meeldib poest asju näpata. Kõige enam pisiasju nagu kosmeetika jne. Ja ma tunnen peale seda ennast eriliselt ülevas meeleolus olevat! Mida ma selle vastu tegema peaks? Tavaliselt olen üsna tujukas, masendunud, söön antidepressante, rahusteid. Ise olen aastase lapsega kodune ja ausalt öeldes vaevlen ka igavuse käes.

Kas olen tõesti kriminaalse "geeniga"?

Palun abi!
Marica

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Marica!

Teie käitumine on tõenäoliselt osa Teie kirjeldatud probleemidest, mille vastu Te antidepressante ja rahusteid võtate. Mõnikord on nõnda, et pinge ja ärevus leevendub ainult midagi näpates. Ma arvan, et tegu ei ole Teie "kriminaalsete geenidega", vaid tegu on Teie probleemide ühe avaldumisvormiga ehk siis sümptoomiga. Ehk tasub Teil kõnelda sellest oma arstiga, kes Teile antidepressante ja rahusteid määrab.

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

emast sõltuvus

Probleem on 6 aastase poisslapsega.

Kuidagi iseseisvus ja julgus on väga visad juurde tulema.

Kui laps on väsinum, haiglane või muretseb (närveerib) millegi eesootava

Vastas dr Elen Kihl

Teie kirjeldatud probleem on tõsine ja viimane aeg on sellega tegelda. Soovitan pöörduda dr. Toomla poole, kes on lastepsühhiaater ja kellel on kogemusi taoliste häiretega (võtab vastu Psühholoogilise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi