Mida teha? 21.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Probleem selles,et meie seksuaalelu on muutunud pea olematuks kuna mees ütleb,et näeb minus sõpra või õde.Ja,et ma ei eruta teda enam.Oleme sellest palju rääkinud.Ta tahab minuga koos elada ja armastab mind.Alguse sai see vist sellest,et võtsin väga palju kaalus juurde ja mu mehele ei meeldinud see.Me rääkisime sellest ja ma võtsin end kätte ja nüüd olen taas normaalkaalus.Aga sellest ei olnud abi.
Minul ja ka mu mehel on selline tunne,et see probleem on mõtlemises.Ta ise ütleb,et selline tunne on nagu mingi keeld oleks peal.Tahaksime väga,et meie suhe saaks jälle normaalselt toimima.Kas see on võimalik?

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Üldiselt, kui viga on mõtlemises, siis peaks saama suhte normaalselt toimima. Seda juhul, kui see mõtlemine ei ole väga pikka aega suhtele raskusi tekitaval viisil käinud. Kui see on pikka aega olnud, siis on inimestel mõnikord raskusi teistmoodi mõtlema hakata. Ja mõnikord lihtsalt ei taheta.

Head jõuluaega ja uut mõtlemist uuel aastal.
HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

Veider käitumishäire

Tere!Mind paneb juba pikemat aega hämmastama ühe inimese kummaline käitumine ja seepärast otsustasin asjatundjalt nõu küsida.

Tegemist on 52- aastase vanapoisiga, ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!

Kõigepelt võiksid mõtiskleda selle üle, mida teie suhe Sulle tähendab, mida Sa tunned ja milleks suhe Sinule vajalik on.

Tema oli Sinusse armunud, ja see on üpris loomulik, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi