Koolistress 15.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mida teha, kui 14 aastane laps on muutunud väga närviliseks ja on igasuguse huvi õppimise vastu kaotanud?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Teismelisel on palju muresid, ta liigub oma arengus täiskasvanuks saamise suunas. Emotsionaalsed ja füüsilised muutused temas, teevad teda ärevaks ja tihti on raskusi enda tundeid kontrollida. Küllap koolis on tekkinud probleeme, nende lahendamine tundub raske ja kaobki huvi õppimise ja kooli vastu.
Noor vajab mõistmist ja tuge. Olge ta kõrval, usaldage ja toetage teda. Uurige rahulikult, kuidas tal läheb ja millised on mured, koos oskate ehk lahendusi leida.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.