sõbranna 12.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul on elukaaslane paar aastat.Saime ühise töö tõttu tuttavaks.Ma pole ise linnast ja seetõttu pole mul siin linnas eriti lähedasi sõpru.Kui hakkasin oma noormehega käima,siis tal olid alati olnud oma lähedased sõbrad.Ka sai ta sõprade naistega hästi läbi.Ka mina sõbrunesin kõigiga ja leidsin endale isegi sõbranna-see on mu mehe parima sõbra naine.Pikka aega saime hästi läbi kui mingi aja tagant hakkasin nägema,et ta hoiab minu mehe ligi,eriti kui on joonud.Olen selle pärast palju temaga tülitsenud,kuid ta seletab seda lahti sellega ,et tunneb mu meest enne mind ja on talle väga hea sõber.Heaküll,saan aru, et hea sõber,kuid sõber ei katsu pidudel ja koosviibimistel sõbranna meest ja ei istu kogu aeg tema läheduses.Vahel isegi mind ignoreerides.Kui ta oma mees temast välja ei tee,siis otsib ta tähelepanu minu mehelt,pean mainima ,et ta on ilus tüdruk.
See teeb mulle väga haiget,et alati vihastan kui isegi tean,et mu mees kogemata kohtas teda linnas või rääkis temaga korra kusagil.Meie sõprusest pole midagi alles,sest ma ei saa sõbrannat usaldada.Usaldan oma meest ,kuid tean et sõbranna on väga tähelepanu vajav meeste poolt.Mida teha,et ta rahuneks maha ja ei sebiks mu meest.Kuidas talle selgeks teha,et tal peaks mingigi austus mu vastu olema,ta ei mõista seda,on nii naiivne.Äkki teate,kuidas saaksin talle mingigi õppetunni anda-et kaitsta oma suhet ja mitte vihavaenlaseks jääda nn sõbrannaga....

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan oma murest mehega rääkida ja paluda teda olukorra lahendajaks. Kui Teie katsed daami oma mehest eemal hoida pole õnnestunud, tuleks elukaaslane appi paluda. Kuulake ta ära, mida on mehel öelda selle olukorra kohta ja rääkige oma tundest. Kindlasti pole põhjust muretsemiseks. Ärevust tekitab Teile ebakindlus mehe tunnete suhtes. Kui mees on Teile kinnitanud, et muretsemiseks pole põhjust, tuleb teda uskuda.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.