Mure 11.06.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen 21-aastane neiu. Olen ühe korra teie poole juba pöördunud. Mu isa tapeti peaaegu 4 aastat tagasi. Nüüd toimus kohus tapja üle. Kohtus teda ja tema irvitust näha oli väga valus. On tekkinud palju segaseid tundeid. Ilmselt ma pole juhtunust üle saanud. Teine asi on see, et ka muu mu elus ei suju. Õpin meditsiini ala ja praktikal ma ise tunnen, et töö ei suju kõige paremini. Olen kuidagi närvis ja keskendumine ei õnnestu kuidagi. Mulle hakkab juba endale tunduma, et äkki ma olen lihtsalt vale eriala valinud. Endale mulle küll see ala meeldib. Eriala valik langes samale suvele kui mu isa tapeti, 4 aastat tagasi. Ilmselt on kõik omavahel seotud. Kas võiks ka ise kuidagi toime tulla või ma vajaks professionaali abi? Psühholoogi vastuvõtud on vist tasulised. Ise tunnen, et nii enam jätkata ei taha.

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Olete üle elanud väga raskeid asju ja ma arvan, et Teil on üsna raske üksi toime tulla. Segased tunded Teie sees on loomulikud, kuid nendega oleks tarvis tegeleda. Läbielatu segab ka Teie õppimist. Seetõttu soovitan siiski pöörduda psühholoogi poole. Vastuvõttude hinnad on erinevad ja on mitmeid kohti, kus psühholoogi vastuvõtt on tasuta. Psühholoogilise Nõustamise Keskuses SENSUS võtavad algajad psühholoogid vastu sümboolse tasu eest.