kust Tartust abi saada? 05.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen Teile varem kirjutanud, kuna mul on aastaid juba ärevushäiret ja depressiooni diagnoositud. Ma ennast kunagi tüüpiliselt depressiivseks pole pidanud, ehkki viimati lõpetati psühholoogiline konsultatsioon sellega, et oleks soovitav antidepressante võtta. Nüüd aga käisin akupunktuurdiagnostikas ja mulle öeldi, et biokeemiliselt mul depressiooni pole. Tean, et võin muutuda kohati lausa hüsteeriliseks, kui ma nii väga pingutan, et end aidata, ja jätan endast nii mõttetu plahvija mulje. Ma pole nimelt juba aastaid suutnud korralikult midagi teha, tunda, et see kuulub mulle, et mu elu läheb edasi. Näiliselt seda varjata olen suutnud (hea sõbranna, toetav kodu, materjaalsed võimalused), sest igapäevane hüsteeritsemine muudaks olukorra veelgi segasemaks. Nimelt ei tunne ma endas mingeid stabiilseid jooni, mille järgi juhtida ennast, tunda kindlaid soove ja side endaga järjest rohkem kaob. Tundemaailm kalgistub. Olen endas pidevalt kahtlema hakanud. Tööd leida suudan, aga seda ei suuda teha, õpitava erialaga ei leia seost (nagu teistegagi asjadega), suhted nõrgenevad.(Suhtest loobusin, kuna ma ei suuda kellegagi lähemalt koos olla.) Ma ei saa sellest aru, aga see süveneb. Pidev enda kogumine muutub juba väljakannatamatuks, käivad imelikud hood. Ma ei saa seda olukorda enam eirata, aga paljud nõuanded, mis olen saanud, pole aidanud. Äkki oskate kedagi/midagi soovitada?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Teen ettepaneku leida endale uus psühholoog. Vahel juhtub, et ei saavutata meeldivat koostööd kohe ja vahel juhtub, et mõne inimesega koostöö ei lähe ladusalt. Infot saate ihfotelefonidel ja telefoniraamatutest. Tartus on psühholooge palju ja nende tase kõrge, kindlasti leiate endale sobiva inimese.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.