teema"Suhted töökaaslasega" järg 25.11.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Aitäh ,et vastasite mu küsimusele ja probleemile,kuid tahan mõningad asjad
lisada. Nimelt tõepoolest on selline pingestatud õhkkond ebameeldiv,olen püüdnud sellest mitte välja teha,jääda rahulikuks ja teda mitte segada,aga ma
loodan et tema hakkaks olukorda lahendama,kuna tema selle ka algatas.
Ega mina ei taha ka end alandada lasta. Olen äraootaval seisukohal ja tõepoolest tahaks normaalseid suhteid. Aga ma ei usu et hakkan seda temalt
veelkord paluma. Minu ümberpaigutamine ei ole võimalik ruumipuuduse
tõttu. Töölt ära minna ei taha,sest töö ise meeldib ja kuhu minnagi.
Aga kuidas teda nn.korrale kutsuda,kui ta jälle mõnitab,kuidas sellele vastata,kas samaga? Või mitte välja teha ? OOtan veelkord nõu!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Parim reageering mõnitamisele on: jääda rahulikuks, olla üle töökaaslase ebaküpse käitumise suhtes. Kas Te olete saanud teada põhjuse, miks ta selliselt käitub? Kui põhjus pole selge, püüdke veel kord sellest rahulikult juttu teha. Kui see ei õnnestu, jääb ikka võimalus Teil oma suhtumist temasse muuta ja mitte loota kohest muutust temas. Mõelge töökaaslasest hästi, pöörke tähelepanu meeldivatele hetkedele. Tunne, et olete alandatud, on ju Teis. Tõrjuge see tunne endast eemale ja andke kaaslasele teisiti käitumiseks aega.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.