sõltuvus terapeudist? 13.11.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 41 aastane haritud naine (vähemalt faktiliselt...ja enda arvates). Olen juba aastaid vaevelnud nn depressiooni käes,mis järjest süveneb. Kuigi mul on haridus ja töö...kuid isiklik elu on tühi...Olen sageli madalas meeleolus, kurbuses, tühjuses jne...Ravimeid küll seni tarvitanud ei ole,kuid tänaseks päevaks olen otsustanud,et võiksin / tahaksin pöörduda psühholoogi poole, kuid...muude hirmude kõrval domineerib hetkel : äkki jään nõustajast (liiga) sõltuvusse?? Äkki saangi head nõu ja abi, kuid siis ei suuda enam edasi minna ilma selle "abistajata"-nõustajata?? Milline on Teie praktika ja kogemus-kui sageli jäävad inimesed nõustajast sõltuvusse? Kuidas seda saab ennetada/vältida?
Teid vastuse eest ette tänades,
S.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Mul on tunne, et Teie hirm psühholoogist sõltuvusse jääda on pisut liialdatud. Iga professionaal on piisavalt koolitatud selleks, et seda mitte juhtuda lasta. ma olen sel alal töötanud juba piisavalt pikka aega ja ma ei mäleta praegu ührtki juhtu, kus keegi oleks minust või meie juttudest sõltuma jäänaud. Või pole ma piisavalt hea olnud? Et keegi minu headest nõuannestest sõltuvusse jääks? Ei usu, et see võimalik oleks. Ausalt. Proovige ise!

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

sõltuvus seks sms-idest?

mulle pakub rahuldust saata kontrollimatult perversseid sõnumeid ja see on suur probleem kuna mu sõnumite arv on 30-40tk kuus.see tekitab mul ka pereprobleeme. kuna need sõnumid lähevad võõrastele naistele ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kui selline tegevus kestab juba kaua, võib seda nimetada sõltuvushäireks. Abi saamiseks soovitan pöörduda psühholoogi jutule. Kirja teel on raske Teid nõustada.
Jõudu ja edu soovides!
Loe edasi

kas sõltuvus?

Kui ma mõtlen pidevalt suitsule,narkole,alkole kui seda parajasti pole kas see on sõltuvuse märk?Kui kiiresti tekitab kanep sõltuvuse?Miks eestis kanepit pole legaliseeritud veel?

Olen ise ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Ma ei tea, kas Te loete Postimeest ja selle nädalalõpulisa "Arter". Selle nädala "Arteris" (8. november) on kanepist hea artikkel. Ja seal lõpus üks veebiaadress, kus sellel teemal alutletakse. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi