Murdeiga 28.10.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

14-aastane tüdruk on pahuksis ühe õpetajaga. Teda iseloomustatakse üldse kui närvilisevõitu ja madala enesehinnanguga last. Murelikuks teeb viimasel ajal kaks asja: 1) pahanduste puhul ronib kirjutuslaua alla ja kössitab seal mõnikord kuni pool tundi 2) harjutustes, kus on vaja vastata kas eitavalt või jaatavalt, vastab ta alati eitavalt. Ei oska seisukohta võtta, kas see on mööduv nähtus või vajame spetsialisti abi? Kodusest elust - lapse ema on surnud, isast ei tea ta midagi. Elas pikka aega lastekodus. Praeguseid peresuhteid võib vist normaalsekd lugeda. Pahandused on nagu selles eas ikka: miks ma sunnin õppima ja miks ei luba õhtul kaua väljas olla, aga need pole eriti teravad.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

See nähtus on kindlasti mööduv. Küsimus vaid selles, mis sellele järgneb, kui see mööda läheb ja mis mõju sellel mööduval nähtusel on Teie lapsele ja teie omavahelistele suhetele.

See ka veel, et spetsialisti abiga läheb see kindlasti kiiremini mööda ja selle mööduva nähtuse mõjud Teie lapsele nii praeguseks kui edaspidiseks eluks on kergemad.

HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

raskused lapsega

Tere! Probleem selline. Olen hädas oma 9-aastase pojaga, ei tea, mil moel teda kasvatama peaks. Nimelt on ta algusest peale olnud kuidagi teistsugune kui mu suuremad lapsed. Esiteks ei tee ta üldse vahet ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Peres peavad olema reeglid, kuid need tuleks paika panna koos noormehega. Kuna noormees on tundlik ja loov (uskuge õpetajat), siis on tal raske teha midagi, mis talle ei meeldi. Noormeest ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi