Perekonnaprobleemid 29.09.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Soovitati Teie poole pöörduda!
Loodan, et saate mind aidata. Jutt käib minu elukaaslasest (28a). Temal on mingilmääral probleemid alkoholiga.Ta ei joo küll eriti tihti aga siiski. Kui ta puutub kokku alkoholiga siis võtab alkohol tema üle võimust ( mitte alati) ja ta ei kuula mind ega kedagi teist, et oleks aeg lõpetada. Ta ise tunnistab seda probleemi. Ta ei oleksgi hakanud selle peal kunagi mõtlemagi kui ei oleks juhtunud joomise käigus midagi väga inetut, mis oleks ohustanud väga tugevasti meie suhet ( suhe on talle kõige oluslisem). Ta arvab, et lahendus peitub selles, et lihtsalt tema ja alkoholi sõprus on lõppenud igaveseks. Tahaksin, et ta saaks profesionaalsemat abi, kui mina.. Mina võin talle olla ainult suureks moraalseks toeks ja seda ma ka teen (nagu näha ma andsin talle andeks). Andge nõu kas saate meid selles probleemis aidata või äkki peaksin pöörduma kellegi teise poole? Või äkki on võimalus kuidas me ise saaksime selle probleemi lahendatud.
Kui leiate aega vastat sellel küsimusele siis ootan Teie vastust

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Te olete mu vastuvõtule teretulnud. Nagu iga teinegi. Aga ma ei saa ei Teile ega kellelegi teisele anda garantiid, et kõik korda läheb. Alkoholoprobleemidega tegeldakse ju ka veel Wismari haiglas. Neil on ju ka veel polikliinik ja seal saab ka psühholoogide ja psühhiaatrite vastuvõtule minna. Neil on head kogemused alkoholiprobleemide käsitlemisel. Aga lõpuks, valik, kuhu minna on ikkagi Teie elukaaslase ja Teie teha.

Edukaid valikuid,
HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

perekonnaprobleemid

kuidas saada lahti masendusest?

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Kaks võimalust.

Esimene: minge psühhiaatri juurde ja paluge, et ta Teile antidepressante kirjutaks ja siis minge psühhholoogi vastuvõtule, et oma elu asju arutada.

Loe edasi

perekonnaprobleemid

Tere! Tutvusin oma elukaaslasega aasta tagasi. Mina olin kaua üksi olnud, tema pärast kümneaastast abielu lahutanud. Hakkasime päris ruttu koos elama. Oleme mõlemad kolmekümnesed ja rahuliku iseloomuga. ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Ma kohe ei tea, mida ütelda. Üks on see, et mõned inimesed on tõepoolest sellised, et kirjutavad paremini kui räägivad. Ja just sllised kinnised inimesed, nagu Te oma meest kirjeldate. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi