Poja hirmud 10.09.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mure lapse pärast- ta kardab paljusid asju. Näiteks trepikoda (ka valgel ajal), üksinda käia tänaval. Ta küll läheb, kui valikut pole, näiteks kooli ja koolist koju. Kuid kui ta teab, et saan talle vastu minna või saata, siis ikka meelsamini läheb koos minuga (vanaemaga, isaga). Samuti kardab ta üksinda magada, isegi siis, kui tuli põleb ja uks suurde tuppa on lahti. Ise on öelnud ka, et kardab seljaga ukse poole magama jääda ja kui ma küsin, et mida siis konkreetselt, ei oska ta vastata. Kas peaks pöörduma psühholoogi vastuvõtule? Poeg on 12- ne aastane.
Ette tänades
murelik lapsevanem

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere,

Te tunnete muret täiesti põhjusega. Kindlasti minge psühholoogi vastuvõtule. Ja ei teeks paha ka lastepsühhiaatriga konsulteerida. Kindlasti.

Tervist,
HK