Suhteprobleemid 30.08.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen noor naine, abielus. Mu suhe oma abikaasaga on vist karile jõudmas. Tunnetest pole enam midagi alles. Elame koos veel vaid harjumusest. Tegelikult pean ütlema, et see tunne on ühepoolne. Mu mees ei taha kohe kindlasti minust loobuda. Ja tal on raske sellist asja taluda. Ta küll püüab kõike mu heaks teha, aga mina muutun iga päevaga järjest tigedamaks, ükskõiksemaks, hoolimatumaks tema vastu. Raskemaks teeb asjaolu see, et mul on abieluväline suhe ka. Ma olen armunud sellesse mehesse. Mul on temaga huvitav ja hea olla. Ja paraku tundub oma mehega kooselamine veel vaid vaimse vägistamisena. Ma ei tea, mida teha, sest ei tahaks ka oma meest maha jätta: ei taha talle haiget teha, ja tegelikult on ta ju hea mees, keda ma väärt pole. Ma ei tea, mida ma pean tegema. Tohutult raske on elada ühe mehega, samas unistades ja igatsedes teist. Kas ma peaksin nii jätkama, tegema praegu juba mingi valiku või mida teha? Olen täiesti nõutu. Tean, et pean ise otsustama mingi valiku kasuks, aga ikkagi ootaksin teiepoolset nõu ja abi.

Ette tänades,
Triinu

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere, Triinu!

Pean ka Teile vastama samamoodi, nagu ühele eelnevale siinkirjutajale: asi on piisavalt keeruline, et siin seda ühes kirjas lahti kirjutada. Mitte et teiste siia kirjutajate asjad, kellele olen vastanud, lihtsamad oleksid. Aga mõned asjad kohe tahavad pikemat arutamist. Minge mõne suhetega tegeleva psühhoterapeudi juurde ja arutage neid asju temaga.

Tervist!
HK