ei suuda edasi... 11.08.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 23 aastane neiu. Küsimus lühike ja lihtne. Kuidas saada üle meeletust hingevalust? Teema muidugi õnnetu armastus. Kui inimene, kes sulle alles ütles ja igati välja näitas - vähemalt suutis mind uskuma panna, et olen tema jaoks kõik.... Ja siis äkki hakkab mulle otse näkku valetama... Tuleb välja, et ta on mulle kogu see kaks aastat valetanud, petnud ja lõpuks mulle vahele jäänud... Nii raske on. Eluisu on kadunud, viimase nädalaga võtsin 4 kilo alla, nutt on koguaeg varuks, enesetapumõtted ei ole mitte ühekorra mu peast läbi käinud... Olen asja juba ettegi võtnud, kuid õnneks ei õnnestunud.... Isegi kaks korda.Olen inimene, kes elab väga sissepoole. Ei tea, kuidas edasi minna. Tööd teha ei suuda, ei tahagi. Ausaltöeldes ei taha midagi teha... Koguaeg on mõtted seal, et ta on kellegi teisega... Et tegelikult nii tüüpiline jutt?! Seega arvatavasti Teilt sellel teemal palju abi palutud. Ootan ka kasulikke soovitusi, kuidas kõige sellega toime tulla.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Palun minge ruttu mõne psühhiaatri vastuvõtule. Ja seejärel psühholoogi juurde oma südamevalust kõnelema. Uskuge, see on praegu kõige õigem tee oma tunnetega toimetulemiseks. Enesele viga tegemine või kannatamine ei tee Teie olukorda sugugi paremaks. nagu Te õigesti kirjutasite, on see üsna sageli ettetulev asi. Ja kõik, kes seda nõuannet on järginud, on asjadega toime tulnud.

Palju jõudu,
HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

olen ummikus...

Minu abielu on nüüd seal maal, et läheme lahku. Algul abikaasa tükid ja petmised, siis minu enda karuteene kõigile-pettes meest jäin ootama last.
Valetada mehele ei suutnud ja aborti teha ka mitte. ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

On suur õnn, kui keegi armastab. Ma arvan, et Teil ei ole õigust otsustada, kas Te olete armastust väärt. Kui keegi Teie suhtes seda tunneb, siis on tal õigus seda tunda. Teie asi on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi