tunnetest rääkimine 03.08.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere.Olen 24 aastane, üsna tundlik inimene ja emotsionaalne.Minu jaoks on loomulik,et mees ei häbene naist avalikult tunnustada ja kallistada,vajan ka kodus hellust ja hoolitsust ja pakun seda ka ise.Aga olen armunud inimesesse,kes on teistmoodi suhtumisega.Elame paar aastat koos,aga selle aja jooksul olen saanud vast paar lilleõit-need ka sünnipäevaks.Ei kuule enda kohta romantilisi komplimente,kuigi võõrad mehed pidevakt teevad neid.Vahel harva ütleb ise,et armastab mind.Tavaliselt pean ise kõiki romantilisi ettevõtmisi alustama.
Vot mitte ei saa aru.miks mõnel mehel pole romantikameelt,miks ei saa päevaski kord midagi armsat öelda,ilma et ma ise kõike meelde ei tuletaks.Tahaks tunda end naisena. Olen talle isegi rääkinud mis mind rõõmustaks,tahan iga päev kuulda,et olen talle kallis. Kuidas panna mees tunnetest rääkima,kui ta iga probleemilahendamise eest põgeneb-lootes,et varsti laheneb kõik ise ? Kuidas panna mees tunnetest rääkima ????
Marleena

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Inimesi on mitmesuguseid. Üks räägib tunnetest, tene ei räägi. Mõni ainult räägib. Mõni teeb. Ehk Teie partner on selline, kes rohkem teeb kui räägib. Ja need kes räägivad, tihti ainult räägivad. Ma mõtlen neid võõraid mehi. Igaühel on kooselus oma roll täita. Ja ehk on Teie roll just see, mis Te teete: alustada romantilisi ettevõtmisi.

Ma ei usu hästi, et kedagi saaks panna tegema midagi, mis on talle võõras. Muidugi, öeldakse, et karudki võib tantsima panna, aga kas see on siis enam karu? Kas see oleks siis enam Teie partner, kui ta oleks teistsugune? Ja mis temas kaduma läheks, kui ta muutuks kellekski teiseks? Ja kas siis teiste inimeste komplimendid tunduksid nii toredad, kui Te neid väga tihti kuuleksite? Komplimentidest võib ka tüdineda, romantika muutuda läägeks mittemillekski. Romantika ongi ehk sellepärast romantiline, et see ei ole igapäevane. Nagu ka rõõm ja õnnetunne on sellepärast nii väärtuslikud, et need on harvad külalised. Kas Te kujutaksite ette, et rõõm oleks püsiv seisund? Ja ehk Teie partneri harva öeldud "ma armastan sind" on väärtuslikum ja tõelisem kui ta iga päev seda ütleks. Kas Te ehk olete näinud seepides tegelasi, kes iga lauset alustavad ja lõpetavad tüüpilise ai-lav-juuga. See ei kõla enam kuigi veenvalt ja kõlab pigem sidesõna moodi kui tõelise tundeväljendusena.

Ehk Te peaksite õppima nägema oma partneri tegemistes ja toimetamises seda, mismoodi ta näitab Teile oma kiindumust ja armastust. Vaadake sõnadest sügavamale ja hinnake seda, mis Teil on.

Palju õnne,
HK

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

EI TUNNE OMA ÄMMA

OLEN OMA POISIGA KOOS OLNUD JUBA PAAR AASTAT.KUNA MUL ON OMA ISIKLIK KORTER ELAB TA MINU JUURES.
ME SAAME OMAVAHEL VÄGA HÄSTI LÄBI.MEIL ON KOOS TORE. RÄÄKIDA SAAME OMAVAHEL KÕIGEST. ME USALDAME ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Kooselus on oluline usaldus ja avatus. Kas Te olete küsinud elukaaslase käest, miks ta Teie ja lapse olemasolust oma vanematele ei soovi rääkida, miks ta seda rääkimist pidevalt edasi lükkab? ...

Loe edasi

tere

Tere Hr. Küünarpuu!

Olen 16 aastane tüdruk. Ma käisin kunagi teie juures, kas ma võiksin veel kord tulla..teiega rääkimine on siiani üks abistavamaid asju olnud minu elus.

Siiralt, ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere, Alli!

Tänan Teid lahke sõna eest! Alli, Te olete alati teretulnud.

HK

Loe edasi

lähedase surm

Kas lähedase inimese surma järgse šoki ja närvipinge tulemusel võivad tekkida suured paistetanud laigud kehal või väikesed sügelevad täpikesed (justkui allergia)?

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Soovitan ikka perearstiga nõu pidada, sest sügelemine on tüütu ja põhjuse, ning ravi määrab tema.
Lähedase inimese kaotus on raske, sellega olen igati päri. Püüdke oma tunnetest ja murest ...

Loe edasi

minu pere ja muud loomad

Tere!

Mu mõlemad vanemad olid üle 40, kui ma sündisin, nüüd olen mina 24-ne neiu, isa üle 70 ja ema natuke alla selle. Kasvasin üksiku lapsena. Vanemad olid keskeriharidusega palgatöölised, ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!Lühidalt öeldes: jah. Üks asi, mis me peame muutma ja eelkõige enda puhul, on teiste inimeste valikute austamine. Muidugi, kui need valikud ei ole vastuolus oluliste eetikaprintsiipidega. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi