suhte lõppemine 13.07.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul diagnoositi aasta tagasi genitaalherpes, sain selle oma elukaaslaselt kellega nüüdseks on suhe lõppenud. Tema arvas et see nakkab ainult siis kui on haigus avaldunud ja mina ka ei teadnud seda , sain selle teada alles Paar kuud tagasi. Uue noormehega lõppes just suhe, kuna ta ei taha saada minu käest seda haigust. Algul teda see ei häirinud ja me sexsisime isegi ( loomulikult koondoomiga sest selle haiguse puhul peab kindlasti kaitse vahendit kasutama) ,kuid nüüd ta sai lõpuks aru et ei taha endale tüdrukut kellega ta ei taha sexida ja kardab et kondoom võib minna katki ja ta nakatub. Minu jaok on see olnud suur hoop. Tundsin ennast kui mingi AIDSi haige ta ei kallistanud kordagi, ei suudelnud nagu leviks see haigus õhu ja piisknakkuse kaudu . Pidin temalt kaua aega välja pinnima mis tal viga on kuni ta mulle lõpuks ütles( ta on suhteliselt kinnine inimene) ta vaikis kuna ei tahtnud mulle haiget teha. Ta ütles et see ei ole minu süü,et ta niimoodi tunneb. Ta on esimene noormees kellega ma tundsin hingesugulust ja sobivust iseloomude poolest. Ta pakkus mulle sõprust kuid ma arvan et see oleks liigne piin minujaoks sest minu tunded ei ole muutuned ja temaga koos olles tahaks teda kallistada ning tunda tema hellust ning ma ei suudaks teda nähe mingi teise naisega, mõte sellest ajab juba nutma. Tunnen nüüd ääretut kurbust sest on ka kartus tuleviku ees. Kas nüüd hakkavadki mu suhted lõppema selle haiguse pärast? Ma saan sellest noormehet täiesti aru kuid tõde on mõnikord liiga valus kuulata. Tunnen et mulle on liiga tehtud. Kuidas sellest üle saada? Mis moodi ma peaks edaspidi teiste noormeestega käituma, minumeelest oli minu poolt väga vastutus tundlik öelda kutile millega ta riskib kuid nüüd pärast seda sündmust ei ole ma kindel et ma olen enam nii aus noormeeste vastu. Nii valus on kui sind järjekodselt ära tõugatakse sellise asja pärast mida sa kunagi ei saa muuta.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Soovitan naistearstiga rääkida põhjalikumalt sellel teemal. Samuti võiks Teie sõber nõu pidada meestearstiga. Kui olete saanud asjalikku nõustamist, võiksita seda omavahel arutada. Tundub, et Teie noormees omab huvi Teie vastu ja kõik võib veel muutuda.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.