Sõltuvus 02.05.01 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen noor mees ja minu sõltuvuseks on internet ja eriti seal olevad nn pornoleheküljed.

Tihti ei suuda ma kuidagi tööd teha, sest ma ei suuda nende lehekülgede ahvatlustele vastu panna.

Keskmiselt esineb vaid päev või paar nädalas, kui ma neid neid ei külasta.

Peamine probleem on see, et sõltuvus hakkab segama mu tööd.

Sooviksin teada, kuidas oleks sellisest sõltuvusest võimalik vabaneda ning kas sellist ülemäärast huvi saab pidada normaalseks. Tänan!

Arst vastas:

dr Elen Kihl

Psühholoogilise Nõustamise Keskus SENSUS Tartu ja Pärnu osakonnad

Kui tekib vastupandamatu soov külastada interneti pornolehekülgi ja sellele soovile on raske vastu panna ning see hakkab segama igapäevaelu ja tööd, on tõepoolest tegemist teatud liiki sõltuvusega. Väga harva esineb sõltuvuse probleem üksi. Seetõttu soovitan pöörduda kogenud psühholoogi või psühhiaatri poole, et arutada Teie sõltuvusprobleemi ja sellega vähem või rohkem seotud asju Teie elus. Psühhoteraapias on võimalik õppida ka konkreetseid tehnikaid, kuidas vähendada näiliselt vastupandamatut pornoahvatlust.