haiglaslik depressioon 30.03.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on juba paar aastat sügav depressioon ja hetkel on olukord muutunud selliseks, et hakkan oma nö deprekahoogudega kõigile nö närvidele käima. Tunnen, et terve maailm on minu vastu, olen muutunud kiuslikuks ja nõudlikukuks, pea on täis suitsiidimõtteid, mille täideviimist takistavad teatud probleemid. Et säästa oma lähedasi tahaksin olla täiesti omaette aga selline võimalus puudub, sest korter, milles elame on ülerahvastatud. Lühidalt kokkuvõttes oleks küsimus järgmine - kas on võimalik tulla teie haiglasse mingiks perioodiks nö ravile, kus saaksid kodused minust puhkust ja ise saaksin leevendust oma probleemidele.

P.S.kui võimalik´siis paluksin infot, kust saaksin näha, mis selline "üksindusesolek"maksab inimesele, kes veel kahjuks ei tööta ka.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Kindlast peaksite tulema algul psühhiaatri vastuvõtule ja ühiselt õige ravitaktika leidma.Kuna meil on väike haigla,siis üldiselt meil pikaajalist ravi statsionaaris ei toimu.Ka ravikindlustust omavad inimesed peavad ise osaliselt juurde maksma.Raviteenuste hinnakirjad on meil registratuuris üleval.Peamine depressiooni ravi toimub tänapäeval siiski ambulatoorselt.

Lugupidamisega

J.Mumma