Mees ja alkohol 11.01.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul on mure mehe alkoholi joomise osas. Me kasvatame hetkel 2 aastast last ja olen üsna mures tuleviku osas. Mu mees on 31 aastane, I tüüpi diabeetik ja aasta on võidelnud kõhuvalude ja depressiooni küüsis. Lahkus ka oma töökohalt kuna põles läbi ja läksin seetõttu ise varem lapse kõrvalt tööle ja lasin tal kodus lapsega edasi toimetada, et enda vaimset tervist turgutada.
Peale lapse sündi algas aga mehel paar korda nädalas, kas kokteilide joomine, õlle joomine ja seda nii 0.5L kanget alkoholi või 5-6 purki õlut õhtu jooksul. Nüüdseks on asi eskaleerunud selleni, et alkoholi joob pea iga õhtu, vahepeal 3 purki õlut aga mõnikord 0,5L Gini. Tema jaoks pole probleem nädalaga 1L kanget alkoholi ära. Ta on pidevalt väsinud ja kurnatud ning põhjendab oma joomist sellega, et see aitab tal lõõgastuda, kui suunan teda aga lõõgastuma sporti tehes või muude hobidega, siis tuleb vastuseks alati see, et ta on nendeks asjadeks liiga väsinud. Pidevalt lubab, et enam nädala sees ei joo või joob ainult saunatades mõne õlle aga siis on ka esinenud olukordi, kus teeb endale iga õhtu sauna, et õlut juua. Ravile ta ei soovi minna, sest ilmselt ta ise ei teadvusta endale probleemi olemust. Kuidas teda aidata? Antidepressante on tarvitanud aga ka kiiresti lõpetanud nende tarvitamise, psühhiaatri vastuvõtul käib samuti kord kuus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diabeet on juba oluline Häiresignaal - kui elada tahad, siis...
Suur seltskond diabeedi tüsistusi: silmad, jalad (jääb jalutuks) jne.
Alkohol on "bensiin lõkesse", eriti õlu mõjub tervisel kahjulikult.
Seega - surm ei pruugi tulla rahulikult unevoodis, enne seda - need tüsistused...
Kui elada tahad... Kui ilma tüsistusteta elada tahad...
Kui Lapsele kainet eeskuju pakkuda tahad...
Kui abikaasat lapse kasvatamisel aidata tahad...
Keegi teine alkohoolikut terveks ei tee. Terviserada saab käia ja seal tegutseda saab IGA MEES AINULT ISE. Ja neid mehi-naisi on olnud Palju...
Ole meheks!
Jüri O.-M. Ennet