Käitumisprobleemid 22.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kahel korral lahku läinud naisest keda väga armastasin ning seda sellepärast, et ükshetk hakkan omale asju ette kujutama, armukadetsema, hakkan nägema naises käitumist nagu ta töötaks minu vastu ning hakkan sellest probleemi tegema. Kui on juba tüli, siis proovin naist sõnadega salvata, et ta minuga lepiks, kuigi kaine mõistuse juures see tüli ei lahenda. Kui mängu tuleb alkohol, siis arvan, et naine flirdib kõikidega ning tunnen rinnus tugevat pigistust ja vahest lausa valu ning tunnen kuidas viha kasvab mis siis lõpuks ebaadekvaatsete ja ülekohtuste süüdistustena välja tuleb. Ma tahaks abi saada ja sellest osast lahti saada, ma olen kindel, et seda saab mingisuguste teraapiatega ravida ja parandada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Alkoholismi peamisi tunnuseid on armukadedus ja vägivald. Siit siis esimene tarkusesõna: Karske eluviis.
2) Naine-abikaasa ei ole omand, abielu on suhe, koosmeel ja koostöö, teineteise toetamine.
3) Pingete maandamine olgu selge - rahuliku inimesega on kooselu rahulik ja püsivam.

Terapeut ei tee terveks! Tervendab-tugevdab-parandab end igaüks ikkagi ise. Teised annavad juhiseid.
Nagu sportlane: treener juhendab, hüppama-kargama peab ikkagi sportlane ise.

Õpetussõnad
Üks Normaalne mees kasvatab ja koolitab eelkõige oma Lapse(d).
Üks Normaalne mees on Lapse kasvatamise ajal pereinimene ja Kaine. Joobes lapsevanem on Lapsele suureks psühhotraumaks.
Üks Normaalne mees, kui ta on Lapse kasvatanud ja koolitanud ja siis tekib see Uus Armastus, siis Üks veidi normaalsem mees tagab mahajäetuile Maja/korteri, auto ja pangasäästud ning alustab Uue Armastusega nö nullist!
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet