Ravimite kõrvalmõju 04.06.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

mu laps tarvitab 4 ravimit ja tal tekkis umbes 2,5 nädalat tagasi kohe ribide lõppemise piirkonda, vasakule poole tuimad häirivad valud. Ütleb, et see pole kõht, vaid on kõrgemal. Valud on alati õhtuti. Haiglas anti talle ibumetin 400, aga see ei mõjunud. Kodus andsin talle nalgesini+paratsetamooli ja see vist tegi paremaks, aga valud jätkuvad ikkagi igal õhtul. Kas tema ravimitest võib miski seda valu tekitada?

Ma pole veel aru saanud, miks raske depressiooniga (ilma psühhootiliste sümptomiteta) noor peab saama kahte antipsühhootikumi, mis tekitavad talle korraliku kaalutõusu ning tohutu söögiisu ja ma pole veel ka aru saanud kasutegurist. Perpektiivis tekitab noorele inimesele kaalutõus uusi muresid, nii vaimseid kui füüsilisi.

Näeb õudusunenägusid vaatamata ravimitele või siis äkki tänu ravimitele? Enne haiglat tal magamisega eriti probleeme polnud, eriti hommikuti.

Ja veel küsimus, et mis asi on broommikstuur, mida talle mõni kord haiglas anti vajadusel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimi võtmisega peab enesetunne-tervis paremaks muutuma. Kõrvaltoimete ilmnemisel on vaja ravimi annust muuta või sii uus ravim.
Raviarstiga koostöö on väga vajalik.
Ravimeid olgu 1 või 2 - rohkem ei ole vaja ja me ei tea, et mis ja kuidas mõjus.
Iga tera tervise varasalve on kasuks. Ka need terad ravivad!
Uni korda, stressist vabaks, elusihid paika - milles andekas olete.
Rõõmsameelsus, Mona-Linda naeratus teie näkku!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet