Kas mul on midagi tõsisemat viga ja mis mul viga on 14.02.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei suuda rääkida ja ei suuda lugeda. See tunne käib üles alla. Hetkel suudan ma kirjutada, aga see tekitab mul keskseljas ja selgroos vastiku kibeluse, surina. Ma ei suuda oma lapsele selgitada, et kuidas ta oma sokid peab jalga panema kui nendega on midagi valesti. Ma lihtsalt annan alla ja sokid jäävad jalga panemata. Kõik väiksed probleemid on minu jaoks järsku nii rasked. Ma ei taha suhelda. See on raske. Mul on apaatiline tunne ja samas nagu paanika. Mul on kurgus ja peas füüsiliselt halb niimoodi nagu oleks kurguvalu, aga tegelikult ei ole. Ma hakkan lihtsat mitte millestki nutma eriti et saaks mingile pingele leevendust kehas. Aegajalt on selline tunne nagu tahaks oksendada. Ainuke asi mida ma tahan teha on enesele meeldivad asjad ja tavaliselt siis hakkab mul parem. Üldiselt on mul halb ja ma tahaks teada, mis mul viga on ja mida ma tegema pean ja kuidas ma sellest üle saan. Ma eeldan, et see läheb üle, aga täna on juba kuues päev ja see tunne muteerub aga ei lähe ära.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti nägemus ja esialgsed analüüsid.
Neuroloogi konsultatsioon ja selgitada liigutuste-tegutsemiste probleemid, kirjutamise võimekus?
Kui ikkagi probleemid ei taandu, siis psühhiaatri vastuvõtule.
Sressi-pingete maandamise harjutused juba tänasest. Ravimi-arstirohu kirjutab vajadusel raviarst.

1) Õige arstirohu leidmine on raviarsti töövaldkond, koostöös patsiendiga.
2) Ideomotoorsed harjutused (mõttes vajalike tegude õige ja probleemideta sooritamine.
3) Psühhoregulatoorsed võtted selgeks õppida, et liigsest pingest vabaneda ja oma tegusid enesekindlalt juhtida. vt Enneti palve esimene samm.
4) Kehalised harjutamised (terves kehas terved mõtted-teod).
5) Päevik ja kannatlikkus. Anna aega atra seada, tulemuste saabumine vajab järjekindlust ja kannatlikkust. Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet