Kõris pitsitab ja väsimus 27.10.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul mure pikalt kestnud tükitundega kõris. Kurguninakõrva arstil käisin ja seal oli kõik korras , välja arvatud, et nina kinni ja suuhingamine. Olen hommikul ärgates väsinud ja väsimus kestab terve päeva , süda teeb aeg ajalt vahelööke. Vahepeal on kuumahood. Perearst kontrollis ft4 ja tpo kilpnäärme näitajat, kas sellest piisab, et välistada kilpnäärme haigused?
Kõris peegliga vaadates sügavamal pidi ka korras olema kõik. Antud mure on kestnud praeguseks 3 kuud.
Mis veel võib kõris pitsitust teha? Kas selline püsiv pitsitus võib ärevushäirest olla? Kas tõesti saab see nii pikalt kesta? Ma olen nii väsinud sellest.
Ferritiin oli 12.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nina ja ninakoopa probleem - praeguse info põhjal.
Harjutus üks - kuristamine. Lonks kergelt soolakat sooja vett suhu, pea kukla suunal ja kuristada, Sülga välja, pea alla kallutatud, oled 15 sek selles asendis. siis lähteasend. 15 sek puhkust ja uus kuristamine. Nii kolm-neli korda, rahulikult. ja kolm korda päevas (hommik, lõuna ja õhtu.
Harjutus kaks - vt Enneti palve esimene samm. rahulikul 3-4 ringutust-painutust ja ka mitu korda päevas.
Seroxati võtaks 25 mg. Muud ravimid jätaks ära.
Apteegi vabamüügist Melatoniin ja rahustav-unetee.
Head harjutamist. Harjutus tooimib hästi.
NB Põsekoopa ava püsti seistes on koopa ülaservas. Ette-alla painutades on see ava painutamisega läinud alla, koopapõhi on nüüd üleval.
Jälgi enesetunnet, harjutust tee rahulikult.
Jüri O.-M. Ennet