Autismi tunnused väikelapsel 09.09.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Väikelaps on 17.kuune, väga murelikuks teeb lapse areng mis ei ole üldse eakohane. Laps nagu ei kuuleks, mõistaks mind, silmkontak on aga vähene. Rääkida sõnu ei oska ja ei püüa. Mänguasjade vastu puudub eriline huvi. Õues jookseb koguaeg ainult ära minu juurest. Olen lapsega tegelenud igapäevaselt terve suve jooksul, püüdes rääkida, näidata, õpetada midagi-tulemust pole tulnud. Kuhu peaksin pöörduma edastisteks uuringuteks? Kas ilma saatekirjadeta on võimalik abi saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teil on õiged arusaamad. Mõttesuund ka õige.
Kohe laste-psühhiaatri juurde vastuvõtule ja seal selgub konkreetne olukorda ja
vajalikud meetmed.
Autistlik - on nagu kupli all oma elamise-olemisega, "omas mullis". Väljaspool kupli tegelased ja tegemised - see nagu ei jõuagi Lapseni.

Jõudu tegutsemiseks, kannatlikkust.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Autism täiskasvanuö

Tere,
Tunnen huvi autismi diagnoosimise vastu täiskasvanutel. Kas selline asi on võimalik ja kuhu pöörduda / millised sammud peaks ette võtma ?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Selle valdkonnaga tegelevad Psühhiaatrid.
Tavaliselt autismi-spekter (mõiste lai ja siia alla mahub palju) avaldub juba koolieelsel perioodil. Siis tegelevad lapsega eripedagoogid, logopeedid, psühhiaatrid, ...

Loe edasi

Autism

Tere.
Mul pidi autism olema, nagu arst ütles. Kas selle vastu mingit rohtu ka on või jääb see elu lõpuni, olengi täpselt nagu hunt metsast, kellegagi suhelda ei oska jne?
Ette tänades

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Milline arst ütles? Autismi mõiste küllaltki lai ja sealt tuleneb ka ravi: mõnda asja saab ravimite mõjutada, mõnda psühholoogiliste harjutustega jne.
Ise ei maksa endale diagnoosi panna. Psühhiaatri ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: