Autismi tunnused väikelapsel 09.09.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Väikelaps on 17.kuune, väga murelikuks teeb lapse areng mis ei ole üldse eakohane. Laps nagu ei kuuleks, mõistaks mind, silmkontak on aga vähene. Rääkida sõnu ei oska ja ei püüa. Mänguasjade vastu puudub eriline huvi. Õues jookseb koguaeg ainult ära minu juurest. Olen lapsega tegelenud igapäevaselt terve suve jooksul, püüdes rääkida, näidata, õpetada midagi-tulemust pole tulnud. Kuhu peaksin pöörduma edastisteks uuringuteks? Kas ilma saatekirjadeta on võimalik abi saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teil on õiged arusaamad. Mõttesuund ka õige.
Kohe laste-psühhiaatri juurde vastuvõtule ja seal selgub konkreetne olukorda ja
vajalikud meetmed.
Autistlik - on nagu kupli all oma elamise-olemisega, "omas mullis". Väljaspool kupli tegelased ja tegemised - see nagu ei jõuagi Lapseni.

Jõudu tegutsemiseks, kannatlikkust.
Jüri O.-M. Ennet