aju 09.09.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Miks mu aju töötab nii?
Kui ma suudan rahulik olla ja normaalne ehk, siis ei arva, et peaksin kiirelt rääkima või mõtlema, tuleb mu suust jumala mõistlik jutt, enam vähem vms?
Kuid kui ma vaatan näkku vms, siis mul nagu tekib kogu aeg selline tunne nagu ma peaks reaktsiooni ja emotsiooni näitama. Üldiselt ma teen seda vabalt ja heameelega, kuid alati ma seda ei taha. Siis kui hakkan üle mõtlema ja üle muretsema siis ei taha seda teha....Ja siis ma nagu üritan positiivsuse ja rõõmsameelsusega selle vastu võidelda ning kiirelt rääkida.....ja siis kukuvad asjad vahel valesti välja(mis mind paneb muretsema, paanikasse kergelt ja ärevusse), aga miks nii nagu juhtub mul vms....miks muidu kui suudan olla rahulik ja normalane, ega teki neid tundeid või mõtteid, suudan väga rahulikult end distsiplineerida ja juhtida ja mõistlikku juttu ajada....


täna üks tädi rääkis, kui raske tal oli ja nii hull...see tundus jõhker ja uskumatu, tekkis kerge paanika lihtsalt. tekkis, et tahtsin küsida, kas ja miks isa ei aidanud või miks sind pere ei aidanud vms....nagu nii jõhker oli...ehk nagu täiega mõjus, kuid üritasin mitte seda enda sisse võtta ja mõtlema sellele mitte hakata, kuid kui praegu mõtlen ja muretsen sellepärast siis ilmselt juba ma võtsin sisse ja muretsen.....ma ei saa aru, miks mu aju nii töötab või teeb...kui ma saan kaua mõelda vms, siis...selliseid asju nagu ei juhtu..et miks teatud hetkedel see jutt nii kiirelt lendab ja mõtleb, aga valesti, nii öelda, üldse mitte nii nagu ma tegelikkuses mõtlen...ehk võib vale mulje jätta....tegelikkuses ma mõtlen kaua ja vajan pikalt seedimist.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui olen rahulik, siis mõtted ja rääkimine on korras.
Seega - kõik rahustavad võtted-harjutused tulevad kasuks.
vt varasemad, vt raamatust Ennet Psühhiaater. vt varasemaid soovitusi.
Iga lause lõpus paus - üks ja kaks ja kolm. Rahulikult mõttes lugeda.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Aju normist väiksem - mis on diagnoos?

Mis on diagnoos, kui aju on väiksem, kui peaks olema (pilt). Vaimne alaareng või mis? Ma ei tea, kas te olete üldse õige inimene vastama... Palun ausat vastust.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esikohal on aju funktsioneerimine, tema võimekus ja tema treenimine-harjutamine. Aju suuruse aspektist on suure ajuga tarku ja suure ajuga rumalaid ja väikese ajuga väga tarku ja ka rumalaid.
Milline ...

Loe edasi

Kiirguskahjustus,aju

Kuidas avaldub aju kiirguskahjustus,millised on esmased ja millised hilisemad nähud?(Näiteks:kaua aega röntgenis töötanud inimestel) Kas Eestis on võimalik leida selle kohta juhtumikirjeldusi jm. infot?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rö-kabineti tohtrid ja õed töötavad pika elu ja probleeme sellest ei. Ehituslikud normid ja töökaitse reguleerib selle.
Kus töötate? Millised on probleemid, kaebused? Mida tunnevad ja arvavad töökaaslased? ...

Loe edasi

phenibut

täpsemalt mis toime on phenibut'il?
kas see on antidepressant?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ei ole antidepressant.
On aju ainevahetust mõjutav rohi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: