palun kiirelt abi 13.12.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen reisil tais, ja elukaaslasel kadus juskui mälu, räägib, nagu oleks und näinud.
Nüüd magas vahepeal, ärkas üles ja ei mäleta, mida vahepeal tegi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol - ei, päikese käes ja kuumus (siit nn päikesepiste) - ei, vererõhu kontroll - siit aju verevarustuse mõtted.
Ka toit olgu tagasihoidlik, vürtse ei.
Füüsiline aktiivsus oluliselt vähendada, rahuneda.
Sellest alustada.
Koju jõudes - neuroloogi juurde ja vajadusel vajalikud aju verevarustuse uuringud.
Rahu!
Jüri O.- M. Ennet