Epilepsia 17.12.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,mida ma pean tegema et hoovusi enam üldse ei tuleks ja kuidas epilepsiast täielikult lahti saada ,sest kui ma olin 8 kuune beebi siis diagnoositi epilepsia

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Epilepsia mõiste on väga lai, haiguse variante palju. Aju tegevuses on ka paljud aju-elektrilised funktsioonid vajalikud ja mõnikord on need elektrilised laengud patoloogilised ja vales piirkonnas. Igapäevaelus inimesed mõtlevad grand mal tüüpi epileptilist hoogu (suured krambid, teadvus kadu, isik kukub maha, märgab end).
Aga on ka väga lühiaegseid "äraolekuid".
Neuroloogid uurivad aju elektrilisi muutusi ja kliinilist pilti ning sellest tuleneb farmakoloogiline ravi.
Mis oli väikelapse eas - see ju minevik. Tähtis on see, et mismoodi aju ja organism töötab praegu, käesoleval eluetapil.
Alkoholivaba elurežiim, korralik töö- ja puhkerežiim, mõõdukas kehaline aktiivsus - igati soovitav-vajalik.
Koostöö neuroloogiga, rõõmsameelsust,
kaunist Jõuluaega,
Jüri O.-M. Ennet