Iiveldus potentsiaalselt põhjustatud ärevusest ja depressioonist 29.12.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mind on vaevanud iiveldus 2 kuud. Olen teinud vastavaid uuringuid. Ultraheli vastus: Maksa struktuur ühtlane, maksasisesed sapiteed ei ole laienenud. Sapipõie sein õhuke, sisaldis kajavaba. Kõhunääre ja põrn ühtlase struktuuriga, normipärase suurusega. Neerud tavasuuruse ja kajalisusega, neeruvaagnad ei ole laienenud. Kõhuõõnes vaba vedelikku ei ole. Kusepõis tühi. Roojast peiteverd ega algloomi jm ei leitud. Jume normis. Kõht palp. pehme, valuta. Periton. nähud negatiivsed. Esineb meteorism. Vereproovi tulemused nihketa. Võtan praegu pantoprasooli mis iiveldust enam ei leevenda. Söömisharjumused on muutunud: enne iivelduse algust sõin ilma mingise mureta mitmekülgselt, menüüs esines paar korda nädalas rämpstoitu, kehakaal kasvas, nüüd on söömine raske iiveldustunde pärast. Söön hommikusöögi ära ning peale seda iiveldab terve päev. Gastroskoopiat pole mulle tehtud. Lapsest peale on olnud oksefoobia, mis teeb olukorda raskemaks. Suurenenud on ärevus. Läksin ka septembris gümnaasiumisse. Algas meeleolu langus septembri lõpus. Diagnoositud depressioon märtisis kus määrati sertraliin mida võtsin nädala ning lõpetasin, sest arvasin, et mul ei olnud neid vaja, kõrvalmõjud puudusid. Hakkasin uuesti võtma sertraliini, alguses novembri lõpus, kus peale 2 päeva võtmist hakkas iiveldama ning sealt praegune olukord alagas. Nüüd alustasin uuesti, olen võtnud 20 päeva 25mg. Kehakaal on langenud 2 kuuga 8kg e 66kg 58kg juurde. Olen igaveses augus. Keegi kindlat diagnoosi ei oska anda ning tunne nagu sureks. Ei ole kunagi ülekaalus olnud ning liikuv inimene olnud üleüldiselt. Kas on meetodeid kuidas oleks võimalik psühhosomaatilisi sümptomeid leevendada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Saiatooteid ei, muu toit vastavalt sinu kogemusele - mis meeldib ja mis kõhugaase (meteorism) ei tekita.
MÄLUDA TOITU KOLM KORDA PRAEGUSEST ROHKEM.
Perearst saab kirjutada NoSpa´d.
Kehaline aktiivsus - vabaned kõhugaasist.
Rahustavad teed (küsi apteegi vabamüügist.
Unerežiim korda.
Sinu probleem on kõrvaldatav.
Tegutse, ole rõõmus!
Jüri O.-M. Ennet