Mure 22.09.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Pöördun Teie poole murega elukaaslase pärast.
Olen proovida temaga korduvalt sel teemal rääkida, aga lahendust ei näe.
Mulle tundub tema käitumine kummalisena ja näib, et see süveneb. Ma pole kunagi varem kellegi pööle antud teemaga pöördunud, sest asi on rohem kui piinlik ja raske on sellest rääkida.
Kooselu temaga saab kohe 10a. ja viimased paar aastat on väga rasked olnud.
Tegemist 45a. meesterahvaga.
Nimelt käitub mu mees kodus 5a. poisina, kutsub mind emmeks ja käitub lapsikult.
Väidetavalt ongi ta 5a. poiss ja vastavalt sellele ka tema käitumine ja kõne.
See tema rollivahetus toimub ainult meie koduseinte vahel.
Ühel õhtul näiteks koju tulles istus ta laua all mängides peitust.
Ise on ta tubli ja tegus inimene, töö ja igapäeva tegemistega saab suurepäraselt hakkama.
Ma tõesti ei tea enam mida teha.
Ma palun tagada anonüümsus ja konfidentsiaalsus.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule ja siis selgub edaspidise sekkumise vajadus ja viis. Mis põhjustel see teine "roll" esile kerkib, seda ongi vaja selgitada.
Tegutsege, psühhiaatri vastuvõtule!
Jüri O.-M. Ennet