Kinnisesse raviasutusse paigutamine 13.05.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Oletame, et inimesel juhtus tüli lähedasega. Tema kuulis midagi, mis teda haavas, ning ütles, et tal on nii valus, et ta tahab surra. Kahe tunni pärast inimene rahunes maha ning väitis, et ei soovi enam surra.
Kas sellisel juhul on alust paigutada inimest kinisesse asutusse sundravile tema tahtele vastu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kinnisesse asutusse paigutamine käib läbi Kohtu. Kohtuniku otsuse tegemisele eelneb
selle inimese vaimse seisundi uuring - kohtupsühhiaatriline ekspertiis.
Olulised andmed on ka andmed varasema vaimse tervise seisukoha kohta.
See on eelkõige oluline.

Lugupidamisega,
Jüri O.-M. Ennet