Hirm avalikes wc-des käimise ees, mida teha? 22.04.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen alates algkoolist saati kartnud käia avalikes wc-des ja ka oma kodus wc-s, kui keegi inimene liigub ringi wc lähedal ei suuda ma teha kumbagi häda ja tõmbun krampi, sellest pidevalt häda kinni hoidmisest on tekkinud tugevad valud vasakul pool kõhus ja mao piirkonnas.
Kas on võimalik, et tegemist on foobiaga ja kas seda on võimalik ka ravida või leevendada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õigus - see on ärevushäirete üks variantidest - foobia e sundhirmud
Selle kohta
1) (vt Ärevushäired) varem antud suur hulk soovitusi.
vt otsinguga, loe, leia endale sobilikud harjutused-soovitused ja hakka neid siis kasutama.
2) Õpi ja puhkerežiim korda, und soodustavad tegevused,
3) ideomotoorne harjutus - mugavalt istudes sulged silmad, lõõgastud-rahuned ja kujutled ette WC ruumi minekut ja sisendus: Olen rahulik, probleeme ei ole, iga päevaga muutun ikka rahulikumaks ja rahulikumaks. Olen olukorrast üle. Saan hakkama nii kodus kui võõrsil. Nüüd tuled rõõmsameelselt (mõttes-visualiseerid) WC ruumist välja. Olen täiesti Rahulik.
Tegutse - igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet