Hirm magamise ees 18.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul on pikemat aega olnud hirm magamise ees, magan alati tulega, tule kustutamine ei tule kõne allagi. Siiani olen kuidagi suutnud siiski magama jääda, kuigi valgus häirib tohutult. Hiljuti on tekkinud suur hirm silmade kinni paneku ees, ei julge silmi kinni panna, et magama jääda, tekib paanika, nutan hirmust. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kodustega rääkida, nende soovitused; öö-lambikene - ei ole nii segav. Toakutsa oleks abiline-valvur.
2) Sportlik tegevus: Terves-tugevamas kehas tervem-tugevam enesehinnang.
3) Sisepingetest vabanemise harjutused, sisemine rahu, und soodustavad võtted, minu Palve (vt eelnevatest otsinguga).
4) Enesesisendused: Lõõgastun, Rahunen, Puhkan ja Magan - iga päevaga ikka ikka paremini ja paremini!
Sellest murest saad üle!
Jüri O.-M. Ennet