Piirialane isiksusehäire 04.02.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu tütrel 33.a.3lapse ema, pandi diagnoos -piirialane isiksusehäire.
Kord kuus käib ka psühhiaatri ja vaimse tervise õe vastuvõtul.Ta sööb ravimeid. Aga kõik see ei aita siiani.Kas on veel mingi ravivõimalus, kas mingi teraapiavorm või alternatiivravi?Ma ei oska abi enam kuskilt otsida, aga lapsed vajavad ju tervemat ema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Isiksusehäired avalduvad ja diagnoositakse tavaliselt noorukieas - inimene on siis probleemiks endale ja teistele, on mitmes valdkonnas nö piiriületaja ja sellega tekitab probleeme endale ning teistel.
isiksuseomadusi annab mõningal määral ohjata kas siis harjutustega või mõnede ravimitega (ravimid on eelkõige liigsete pingete maandamiseks, siis end kergem ohjata.
Kõik stressi maandavad harjutused-võtted on tervitatavad,
kehaline aktiivsus vägagi soovitav (maandab pingeid ja suurendab organismi pingetaluvust.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
vt varasemaid ja tegutseda.
Päevik - Positiivse Pihtimise Päevik on vajalik - enda positiivseid tegemisi esile tuua ja tõuseb usk endasse.
Koostöö psühhiaatriga.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet