Ajutöö justkui häiritud 08.01.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt olen aastaid vaevelnud unetuse käes. Vahel läks olukord paremaks, aga üldiselt vähklen iga öö tunde enne kui uni tuleb. Ma arvan mu mure on sellega seotud, aga vōib-olla mitte. Nimelt umbes aasta tagasi märkasin,et mu mälu hakkab halvaks minema, unustasin palju asju ja mida aeg edasi, seda rohkem. Nüüdseks pean kōik asjad omale üles kirjutama ja alati mitu korda kontrollima. Aina tihedamini on ka kōnehäiret, nimelt hakkan palju kokutama ja ei suuda justkui sōnu korrektselt hääldada ja tihtipeale nagu puterdaks lauseid, mis on väga häiriv. Loogilised asjad, mis varasemalt olnud justkui käe sees, siis teen neid tihtipeale valesti ja nagu ei oskaks enam. Kuna asusin ōppima ülikooli, on väga raske seal hakkama saada kui mul selline tunne,et jään iga päevaga aina lollimaks, sest nt eesti keel, mis mul on elu aeg olnud väga hea, siis nüüdseks ma pean mitu korda mōtlema kas sōna on nt kokku vōi lahku kirjutatud. Meeletu väsimus ja närvilisus on samuti viimasel ajal aina süvenenud. Ma ei oska kahjuks kōike sōnadesse panna, aga tunnen, et mida aeg edasi, seda rohkem see kōik mu igapäevaelu nii koolis kui eraelus segab ja tahaks jälle oma mōistust tagasi saada...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon viib mälutegevuse halvemaks, kestev väsimus alandab mäluvõimeid, psüühilist tegevust, enesetunnet. Mõned otsustamata olukorrad vaevavad ja vähendavad ajutegevuse võimekust.
Depressioooni ja unetuse valdkonna soovitusi leiate eelnevatest (otsinguga).
Perearst ja üldanalüüsid-mõõtmised: näiteks, madal vererõhk vähendav psüühilist võimekust jt analüüsid.
Koos perearstiga selguvad järgmised sammud: kas neuroloog, kas psühhiaater, kas naistearst jne.
Terves kehas tervem psüühika - kehalised harjutused väga head.
Tervislik toitumine.
vt minu Palve esimene samm - kõrvaldab pingeid, paraneb aju verevarustus ja töövõime.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Päevik, et olukorda paremini juhtida.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet