Raseduse algus ja närvitsemine 05.07.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Olen omadega juba jännis.
Olen umbes 4-5 nädalat rase ja absoluutselt kõik ümbritsev ajab närvi.
Närvitsemise ja lausa lapse peale karjumisega mures juba 4 aastat.
Alguse sai see 4aastase tütre sündides ja nüüd ootan 3.last ja olen närvilise kui enne olnud olen.
Kas on miskit mis aitaks selle närvilisuse ja karjumise vastu?
Ma ei taha tõesti oma last hirmutada nii.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Koostöö naistearstiga - tema poolt soovitatud harjutused on ka sünnitamisel suureks abiliseks.
2) Koduseid töid-tegemisi veidi kergendada (laste isa, teie Esivanemad jt abilised), et saaksite veidi hingetõmmet, veidi puhkust.
3) Jalutuskäigud.
Rahustav soe jook, rahustav ravitee apteegi vabamüügist (seda nädalapäevad).
4) Leidke-tehke puhkehetkeid - ka minut-kaks on oluline: lõõgastub keha, rahuneb psüühika, olen tubli ja õnnelik!

5) Esivanemad on aastatuhandeid eluga hakkama saanud, toime tulnud, lapsi kasvatanud. Said hakkama nemad, saan ka mina!

Puhkehetked - oskus ja julgus neid kasutada! Selles alustada.
Optimism annab lisajõudu.

Jüri O.-M. Ennet