Depressioon ja D vitamiini puudus 12.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pöördun Teie poole oma väimehe terviseprobleemiga. Ta on depressioovselt tundnud ennast juba mitu aastat. Depressiooni ravimist Eskitalopram aktavis 10mg pole siiani kasu olnud. Nüüd tehti talle nn masennuse laaja tutkimus, kus siis tegelikult võeti vereproov d vitamiinile ja B12 vitamiinile. S-D-25 tase on 22nmol/l alla tulkintarajat kohal on kirjutatud, et alla 27 näit on vakava puutos. B12 vitamiin näit on 261pmol/l (138-652 tulkintarajalla) mis ok. Nüüd määrati talle lisaks D-vitamiin 2ks kuuks. Mis oleks Teie arvamus, kas D vitamiini puudusest saab olla nii suur masendus, et noormees väga tugevas masenduses? Kilpnäärme hormoon õnneks veel korras. Ja samas mis võib olla nii suure D vitamiini puuduse põhjuseks. Alkoholi ta ei tarvita. Suitsetab keskmiselt ca 10-15 suitsu päevas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Polivitamiine kuu-poolteist võtta, siis juba selle aasta värsked-vitamiinirikkad toidud turul ja poes.
Antidepressant Esprital (meeleolu, rahusti, energiat andev ja und soodustav - neli head toimet ühes tabletis! ) võtta 15mg õhtul.
Suits - 5 tk päevas.
Kõik tervislik kasulik.
Tervitustega,
Jüri O.-M: Ennet