Vaimne puue 29.10.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

100% töövõimetu sügava puudega 35 a naine. Ei räägi. Ei käi õues. Vahepeal sööb ja siis vahepeal jälle ei söö. Enne käis ise regulaarselt pesemas nüüd pole seda juba 2 kuud teinud. Ei tee väljagi kui palutakse pesema minna. Arsti juurde ta ei tule, lihtsalt ei tõuse tugitoolist püsti ja ei tule. Selline inimene oleks vaja haiglasse panna psühhiaatrilisele ravile aga kui ta ei ole nõus arstile minema siis mida teha? Jääbki tugitooli istuma end näljutama ja pesemata?
Palun abi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kuidas aidata?
1) Saate Ise psühhiaatri jutul käia (kindlasti käige!) ning saate siis üheskoos lahendusi leida - mida annab haiglas teha, mida ambulatoorselt.
2) Perearsti kaasamisel - mida annab koduõe abil teha.
3) Elukohajärgse sotsiaaltöötaja kaasabil mida annab organiseerida.

Abisaamise süsteem on keeruline, aga ei tohi sellest hirmuda - tegutseda, tegutseda ja tegutseda, küll siis saate ka abistavaid lahendusi.

Lahendid olemas, kannatlikkust!
Jüri O.-M. Ennet