Sotsiopaat - kas saab veel ravida, kui vanus 30 või on juba hilja 13.05.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mures poja pärast, kes 30.a. Kõik näitajad olemas, et sotsiopaat. Varem ei saanud aru. Kõigepealt arvasin, et väike, siis et teismeline. Aga nüüd on hoolimatu ja kalk täiskasvanu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Isiksuseomadusi on võimalik teatud piirides muuta,aga Inimeseloom peab seda ISE ka mõningal määral soovima. On ka nn sunniorganisatsioonid - sõjaväestatud elurežiim, mungaordu, Usuvaim on abiks. Kinnimaja paneb ka reeglid paika, aga kahjuks negatiivne seal kasvab.
Esimene tegu - alkoholitegu ei tohi tilkagi olla.
Teine tegu - uut Naist armastada, tema eest hoolida. Kui tekib nn omandisuhe - Minu Naine, Minu Omand, Minu Käsualune jne,- siis kiirelt lahku minna.
Kolmas tegu - Elu-eesmärgid paika, mida enne Krematooriumit ikkagi Esivanemate ja Lähedaste nimel Head korda saata suudad. Eesmärgid!.
Neljas tegu - Mida kõrgemad eesmärgid, seda paremat Tervist ja Koosmeelt me vajame.
Meie esivanemad võitlesid Järglaste Elu nimel, Inimlastena 5000 aastat võitlesid ja Võitsid - muidu meid ju ei oleks. Oleme Väljavalitud.
Väljavalitud mitte selleks, et see Unikaalsus õllevahuna endasse neelata, siis "Oma" Omandiga, "Oma" naise peksu ja alandamisega tegeleda ning siis see õllevaht WC-s kaarega potti lasta.
Hundikarjajuht hoiab kogu karja, kaitseb kõiki - kogu karja. Saab hakkama, õlut ka ei vaja.
Esivanemad ei kasvatanud meid ju Pehmodeks, pehmoks, kes ainult OMA nina ja Oma Mina näevad ja sellega arvestavad. Selleks ei oleks ju vaja 5000 aastat vabaduse ja Elu eest võidelda.
Oled Mees või Londru - selles on küsimus. Ja kõik sõltub sinust endast, teised saavad vaid aidata kui sa ise neid teisi aitad!
Tegutse, Mees!
Jüri O.-M. Ennet