Ärevus,Depressioon ja Migreen 26.03.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Sooviksin teada saada, depressiooni, migreeni ja ärevushäire koosmõjusid noorukile?

Mis võib juhtuda kui lõpetad psühhiaatri kirjutatud ravimite tarvitamise?

Lõpetasin iseseisvalt ravimite tarvitamise, kuna need tekitasid mulle pidevalt ärevust juurde. Ravimid kirjutati mulle psühhiaatri kui ka Tallinna psühhiaatria kliinikumi poolt välja, kus viibisin uuringutel.
Vere näitajad olid siis korras.
Arstid ütlevad, et mul on tegemist depressiooniga.
Tunnen ise, et seal kõrval on ka ärevusel oma roll kuna voodist püsti saamine ei õnnestu mul eriti hästi ja sealt algavad kodused probleemid. (Ärevus paneb mu keha värisema ning kisub lihaseid krampi, kohati on raske hingata ja kipun higistama hirmus palju.

Mida teha, et see kõik vaibuks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevik - sinna kirja ja siis praktikasse kõik see, mis tervise tugevdamisele kaasa aita. Iga tera tervise varasalve on oluline. Terminid palju-vähe, suur-väike, tugev-nõrk jne toime tuleb unustada. Kui prügi silmas, siis ei pea ju seda kapatäis olema. Tervistavate asjadega sama - tilk tervistavat eliksiiri, tilgakene südamerahu - sellest suur abi. Arvuti klaviatuurile me ei pea ju puudase pommiga tähti trükkima - aita Õigele Klahvile õrnalt vajutamisest.
Õigeid terviseklahve ongi vaja vajutada.
1) piisav uni olgu esikohal,
2) mõnus jalutuskäik olgu päevaplaanis,
3) kerged-mõnusad veeprotseduurid,
4) juuste harjamine rahustab,
5) naerata ja kiida ennast, mõni kiitus pane ka Päevikusse kirja.
jne vt varasemaid ja leia sealt endale sobilikke võtteid. Mis sulle meeldib, see sulle ka sobib.
Pingetest ja murest aitab vabaneda minu Palve esimene samm. Aeglaselt ja rahulikult kord või kaks, siis paus. Siis veelkordselt - enesetunne ütlev täpselt ette. Mõnuga tegemine ongi õige klaviatuurile vajutamine. Õrnalt-mõnuga.
Nii läheb iga päeva tervis paremaks ja ravimite vajadus hakkab varsti vähenema.
Jaga oma probleeme Emaga (mõne Lähedasega).
Oled tubli, tegutse Rõõmsameelselt.
Jüri O.-M. Ennet