Kõrvatropid 18.02.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Magan juba mõned aastad kõrvatroppidega, sest olen päris erga unega ja välised helid ei lase magama jääda või ajavad keset ööd üles. Kõrvatroppidest on sel juhul olnud palju abi, aga nüüd on mul tunne, et ilma nendeta on veel raskem magada. Kas peaks pigem üritama kuidagi loobuda nendest ning kas pikaajaline kasutamine võiks ka kuidagi kõrvade tervist mõjutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimelu on laineline, laineline on ka öö ja päeva rütm, une ja ärkvelolek. See lainetus on nagu kaksainsus e tervik - muudad ühte, sellega mõjutad ka teist.
Seega muutusteks võimalusi palju.
a) muuta oma elu ärkveloleku osa (vt varasem: sotsiaalne, kehaline, psüühiline, emotsionaalne ja eetiline (ideaal) tasand ning
b) muuta uinumise ja une pikkust-sügavust.
Kõrvatropid ju kedagi ei sega ja esialgu võite neid rõõmuga edasi kasutada, aga päevakorda võtke a) ja b).
vt varasemaid, leides mõned sobilikud mõtted on vaja neid ka proovida, elus praktiseerida. Nii leiate endale parimad und positiivselt mõjutavad agensid.
vt varasemaid.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet