Seroxat, kventiax 03.12.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Alustasin nädal tagasi seroxari võtmist (1/4 20mg) ning õhtuks kirjutati 1-2tbl kventiaxi. Pöördusin arstile sest jäesku 3 ööd ei maganud üle 2-3h ning nüüd, kui rohud peal, magasin täna 2 tableti kventiaxiga ka ainult 4h kui esimesel ööl nt magasin 1 tbl 12h....ärevus on laes, et kas ma saan ikka magada üldse enam...või ehk on asi selles et ravi alles alguses? Kodus on ka laps, kellega ei suuda tegeleda kui ise olen seroxatist korra nö maanias ja siis peale vähest und täiesti zombie

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohtu palju. Kvetiapiini kaks tabl õhtul - palju.
Jätaksin praegustest vaid ühe rohu - kvetiapiini ja selle annusega ka mängiksin (1/2 või kuni üks tabl õhtul 1,5-2 tundi enne õiget uneaega.
Kui sellest ei atia,
siis apteegi vabamüügist saadaval Melatoniin. Seda võtta tund enne uneaega ja kvetiapiini selles päeval ei võta. Kui Melatoniinist jääb väheks, siis
2 tunid enne und 1/2 või terve tabl kvetiapiini ja tund enne und Melatoniin.
Nendega mängida.
Arstirohi on abivahend, harjutused on põhivahendid.
vt varasemad - ärevushäire rubriigist, vastustest.
Igast murest saab üle!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet