Kventiax tabletid 16.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun rohkem teavet Kventiax tablettide kohta? Lugesin internetist ja natuke on hirm neid edasi tarvitada. Mul on palju aastaid uneprobleemid. Olen käinud Tartus dr. Veldi juures uuringutel, korra asi isegi paranes. Muidugi on mul ka meeleoluhäired, nutan palju, depressioon. Perearst on kirjutanud erinevaid unerohtusid, ka depressiooniravimeid. Kõige viimane on nüüd Kventiax, mis mind lõpuks magama pani. Aitab poolest tabletist 25 mg See pole ju unerohi, vaid sellega ravitakse hoopis hullemaid haigusi. Mind paneb ta magama, kuid kas see on kõik ohutu? Eile õhtul ma ei võtnud ja vaevlesin kogu öö, ärkasin mitu korda ja hommikul viiest olin jälle üleval. Palun öelge, kas peaksin rohkem teadma nende tablettide võtmise kohta, sest nad on otsas ja lähen uut retsepti paluma? Kena päeva.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu toime sõltub tema annusest, Teie rohi Kventiax - kvetiapiin toimeaine - on v.hea ravim. Tabletid on 25, 100, 200 ja 300 mg. Teie võtate 25 mg. Suuri annuseid võetakse nende häireete/haiguste korral, mida te sealt ravilehelt lugesite ja endale diagnoosima hakkasite.
Une parandamiseks ja sisepingete vähendamiseks ja selle läbi ka meeleolu turgutamiseks - rohi väga sobilik.
Annusega võite (vajadusel) julgel"mängida" veerandi või 1/2 tableti ulatuses suuremaks või väiksemaks.
vt varasemaid soovitusi, leiate sobiliku mõtte/harjutuse - võtke repertuaari, kasutage.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet