Sünnipärane rahutus, töövõimetus 13.10.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure ühe oma tuttava meesterahva pärast. Ta on 25a pealtnäha terve inimene. Küll aga on tal tõsine probleem - ta on pidevalt rahutu ja absoluutselt võimetu tegevustele keskenduma. Juba väiksena olid tal keskendumisraskused ja koolis keeruline. Ta on proovinud töötada ehitajana, aga ei suuda lihtsalt ühtegi asja lõpuni viia - kipub rahmeldama, lõhkuma, tegeleb muude asjadega, tammub edasi-tagasi, läheb üldse objektilt ära jne. Seega teda ei peeta kaua tööl, sest tulemust ei ole. Ilmselgelt ei ole ta töövõimeline, ja minu meelest on see seotud tema närvisüsteemiga. Ta on valmis ka ise midagi ette võtma, aga ei oska kuskilt alustada. Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearsti juures üldine perearsti hinnang, vajadusel analüüsid.
Psühhiaatri jutule - saab seisundile selgust.
vt siit varasemaid soovitusi:
a) uni korda,
b) pingetest vabaks (vt minu Palveharjutus),
c) alkoholile kategooriline ei, narkootikumidest rääkimata,
d) selgitada enda huvid - mis meeldib, mis hästi välja tuleb ja rõõmu pakub - sellele valdkonnale siis end ette valmistada ja tööd leida.
e) koostöö kodustega - nemad ju teda tunnevad, temale seeläbi häid soovitusi oskavad anda.

Lahendid on olemas.
Tegutsege!