Venlafaksiini ärajätmine 21.09.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Seoses venlafaksiini tuimastava mõjuga hakkasin seda ära jätma, arstiga konsulteeritud. Algul võtsin 75mg, sellest lõikasin alla 37,5mg peale nädalaks ajaks ja nädal möödudes 37,5mg üle päeva. Nüüd oli siis kätte jõudnud see päev, mil ma pidin tabletti päev mitte võtma, ja poole päeva pealt ma jooksin koju, et seda võtta, sest ärajärunähud on kohutavad. Pea keerleb, iiveldab, higistan, silmi eest nagu paariks sekundiks väristaks, millega kaasneb korralik adrenaliinilaks. Kas te ei oska midagi soovitada, kuidas seda vähemaks saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võta nädalapäevad veel seda väikest annust, mis sind aitas ja tee minu Palve harjutust samal ajal.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Oled saanud AD-d, aga see on ju sümptomaatiline ravi (mis on vaid ravi algetapil oluline), kaasnema peab enda (keha, vaim) ja keskkonna (sotsiaalne: eesmärgid, töö-rõõmud, suhtlusraadius jms) muutmine.
Seega:
1) minu ristkülik diagonaaliga ja "uue prillid" raviprintsiip.
a) diagonaalitutud ristküliku üks kolmnurk väheneb - seega ka ravimite osatähtsus ajateljel peab vähenema;
b) teine kolmnurk suureneb - seega harjutuste osakaal peab suurenema ja seetõttu ravimite "töö" teevad ära harjutused;
c) "uued prillid" ehk uued hoiakud ehk uued väärtused-prioriteedid (Fr. Nietzsche pidas seda kõige tähtsamaks eluvõitluses).
Võitlus algab enda tahte kasutamisega, järjekindla harjutamisega.
Igast murest saab nii üle!
Jüri O.-M. Ennet