surinad ja valud üle keha 19.09.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere mul on olnud nüüdseks 4 kuud ärevushäired ja kuskil 2 nädalat tagasi hakkasid surinad ja valud üle keha mis on nagu närvivalud löövad teatud kohta nt jalgadesse, kättesse, rindu, selga ning siis kaob ära ja nii päris pisikeste vahedega. Ise kardan kohutavalt haigust (SM) olen palju lugenud ning see algab ka närvisurinate valude tuimusega nagu aru olen saanud. Kas mul on põhjust muretsemiseks , kas sellised sümptomid võivad tõesti olla ärevusest ja stressist? Ja kas mul on mõttet pöörduda selle teemaga veel perearstile või peaksin ootama et läheb ise üle?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi oma probleemidest Emale/isale - kellega sul head suhted.

Kui inimesel on kaebusi, siis peab ta rõõmu tundma, et organism on olulise signaali andnud, signaali – midagi on vaja muuta enda hingeelus, meelteilmas e psüühikas, somaatilises e kehalises tegevuses või siis sotsiaalses elukorralduses.
Loomulikult on vaja siis muuta ka vaimusfääri e eluviisi ja väärtushinnanguid.
Kui valgusfooris on punane, siis me ju ka peaksime rõõmsad olema, et vajaliku teate saime, et samal viisil edasi ei kihuta.
Seega: rõõm infost, leida lahendused (ise või spetsialisti abiga) ja tegutseda. Seda kõike – Rõõmuga.
1) Koostöö Ema/Isaga.
2) Jalutuskäigud, koos mõne sõbraga (Emaga), et turvaline rada oleks.
3) Soe dušš ja soojad joogid.
4) Minu palve esimene samm (vt eelnev vastus).
5) Korralik uni - une arvelt ei võta.
Harjuta ja kaebused kaovad. Ise ära endale diagnoose pane, SM-i sul ei ole.
Oled tubli!
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet