Tervist küsimus arvushaire kohta 20.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Seletasin perearstile ära et kuna töö on väga pingeline ja kauakestev ja pidevalt on ärevushäired magama minnes, otsustasin küsida ehk kirjutab mulle välja xanaxit, olen kuulnud et pidavat rahustama,kuid kirjutas mulle välja 0.25 mg need ei aidanud,siis palusin et kirjutaks kangemad peale pikka jonni kirjutas välja 0.5mg, mainisin et lähen rootsi minema et pole kuskilt saada seat neid niimoodi, aitavad õhtuti kuid tabaletid otsas ja uusi välja ei kirjuta, mingit kuritavitamist pole mul plaanis olnud, kuidas soovitate käituda

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Xanax on nn kiirabirohi ja seda vaid kaks-kolm korda.
Vajalik on organismi taastamine harjutustega - tableti tarvitamise ja harjutustest loobumine (mittetegemine) viib kiirel ravimsõltuvuseni (eriti Xanaxist).
Ärevushäire kohta varasemalt hulgi soovitusi vt varasemad.
Töö-Vanker korda.
Sellel tasandil algab ühiskondlik olelusvõitlus, et söök laual ning katus peakohal oleks, võimetekohane töö ning töötingimused, väärikas töötasu. Siin on oluline suhtlemisoskus ning suhtlemisjulgus, et me omi andekuse ning isegi geniaalsusega pärjatud võimeid suudaksime arusaadavalt kaaskondsetele selgitada. Siia valdkonda kuulub ka elu mängulisus: nagu lapsemäng, sportmäng, näitemäng, rollimäng. Mängulisel raskusi ületades muutume tugevamaks nagu sportlane.
Tabletid siin ei aita. Harjutamine aitab.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet