diagnoosi kohta küsimus 06.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kuidas ma saan tõestada,et mul on neuros,mitte psühhos või skitsofreenia?mina ise ju tean et ei kaotanud realsuse tunne.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Diagnoos on selleks, et paremini/õigemini tervist taastada, head enesetunnet saada ning tublit töövõimet omada. Raviarst annab siin asjalikke selgitusi. Temalt vaja korduvalt küsida, et asjadest ühtmoodi aru saada. Tihti võib ju muidu teineteisest mööda rääkida.
Tõestada ei ole vaja, vaja on tervist tugevdada ja arst on siin abiline, oluline abiline.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet