Olen terve elu tundnud tühjust. 26.07.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, senikaua kui ennaat mäletan (ka lapsena) olen tundnud sees suurt tühjust ja seletamatut kurbust. tihti istusin peegli ees ja tegin kiikudes pai endale, nii imelik kui se ka pole ajas se mind tavaliselt rohkem nutma. 12 aastasena istusin vannis ja võtsin noa kaasa, istusin sellega 4h. 13 võtsin ema kapist palju tablette, peale seda kukkusin oma toas kokku ja ei tundnud inimesi ära, ei söandanud öelda kellelegi, ülejäänud paarist aastast on lihtsalt lünk. Olen nüüd läbi kivide ja kändude üritanud sellest üle olla, 2 aastat tagasi läks tühjus suuremaks ja tundsin et tahan kaalu kaotada, ei tea miks aga see tee oli väga must auk,. Läksin ikka päris üle piiri. Tühjuse täiteks kohtasin ühte meest, kellega koos lapski nüüd, tema vedas mind küll kõvasti alt aga soovisin meelejärgi olla kõiges, peale rasedust tuli tagasi, tundsin et tegelikult ei armastagi seda inimest, vaid lihtsalt klammerdun ta külge, saatsin minema ja tunnen ennast jälle nii tühjana, laps pidi ji elule mõtte andma, kuigi armastan teda väga ei jaksa ma vahest lihtsalt olla, töös uppumise asemel upun nüüd mähkmetes. Emana peaksin olema õnnelik oma väikese poja üle ja kuskil olengi aga kõik jääb kuidagi varju, tunnen ennast lohutamatult üksi ja kurvana.. Ei saa kuskil seda väljendada, laps magab vähe, nutab palju ja ei söö korralikult, välja temaga palju ei saa, olen nagu vangis, kuid üritan oma armsale pojale pakkuda nii palju kui võimalik. Tahaks lihtsalt istuda ja nutta aga ei saa aru mille pärast, olen üsna kartlik veidrate asjade suhtes, telefonikõne nõuab 2 h ettevalmistust ja adrenaliin paneb hääle värisema, ei suuda kuskile pöörduda kuna kardan et sõnad jäävad kurku kinni ja vaatan kabinetis vaikselt tõtt. Tunnen häbi juba mõeldeski sellele.. Ärevus on nii suur

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Jagada oma probleeme kellegi Lähedasega (Ema, Isa, Vana-vanemad jne). Ühiselt saab kergemini lahendeid leida.
2) Lapse Isa - majanduslik abi olgu Garanteeritud! Seda nõuda ilma kõhklusteta, muu abi-suhtlemine selles ulatuses, mida süda lubab.
3) Jalutuskäigud koos lapsega (varjulises kohas, vältida liigset Päikest, kuumust).
4) Mängud lapsega, oma tegevuste korral rääkida, et ka laps juttu kuuleb. Laulda.
vt varasemast pingete maandamise võtteid, leia sobilik ja praktiseeri.
Teil Laps - järelikult Õnnelik!
Muud mured vähemaks - järelikult veelgi Õnnelikum.

Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet