Misofoonia 02.06.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes pool aastat tagasi mul tekkis probleem, ma absoluutselt ei talu kui keegi minu kõrval närib, matsutab suuga, limpsib midagi, kui koer kõnnib põranda vastu küüntega krabistades. Kõik need hääled ajavad mind hirmus närvi ja ma muutun vihaseks ning hetkega ärritun. See väga segab tavaelu, sest ma ei saa vanematega ühes toas süüa ja kui ma kogemata ütlen, et nad vait jääksid ja ei näriks solvuvad nad minu peale ja ütlevad, et ma ajan jama. Seepärast katsun ma seda endas hoida või minna teise tuppa, et mitte kuulda ja siis mul on tunne, et ma kuulen ärritavat häält ikka, kuigi see ei ole võimalik. Tihtipeale ma karjun koera peale kui ta hakkab aevastama või haigutama ja peale seda matsutab suuga ja kohe pärast seda mul on hirmus süütunne, sest koer ei ole ju süüdi, et ta mind nii väga ärritab. Nendel põhjustel olen ma väga tihti närvis ja halvas tujus, kuigi loomult olen väga positiivne inimene. Alles eile otsisin internetist selle kohta informatsiooni ja sain teada, et see on misofoonia ja ma ei ole üksi selline. Rääkisin sellest ka kohe emale, kuid ta ütles, et see on telefoni pärast, sest seal ma olen kogu aeg ärevil ja see võib põhjustada taolisi häireid ning et ma pean lihtsalt maha rahunema ja siis saab kõik korda, aga ma ei saa lihtsalt rahuneda, see on võimatu ja mul tekib tunne, et vanemad ei saa minust aru ja seda ei tahagi. Mis teha, et sellest vähegi lahti saada ja kellelt ma võin abi saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minulegi selline matsutamine-nätsutamine absoluutselt ei meeldi. Lahendus:
a) nad ongi sellised, olgu siis!
b) enda rahustamine, vanemine probleemist:
Teine PALVE – Tühjenemine-Vabanemine Patust-Murest
e. Negatiivsest
Ringutan-sirutan Taeva poole. Mõttes võtan oma südamesopist konkreetse,
mind vaevava mure peopesade vahele.
Toon peopesad koos mõtte-murega aeglaselt ülalt alla, maani ja samal ajal
kujutlen, et minu keha e. vaimutempel tühjeneb-vabaneb nimetatud patust. Nagu tünn tühjeneb veest.
Keha vabaneb häirest!
Samas ütlen mantrat e. sisendust: “Mi-nu ni-mi on ... Va-ba-nen ......st (nt hirmust).”
Enne käte maha panemist lõdvestan kaela-õlad-vööpiirkonna, kogu keha ja
Negatiivne saabki “maandatud”!
Tagasi lähteasendisse.
Harjutuse puhul on oluline:
1) piltlik kujutlus; 2) mantra e. sisenduslause mõttes ütlemine;
3) lõdvestumine ning rahunemine.
Rahulikult tagasi püsti asendisse.
Hea harjutus, teen seda probleemide korral.
Jüri O.-M. Ennet