Neelamis kartus 21.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mure on selline, et aasta tagasi tõmbasin omale toitu kurku ja peale seda on pidev neelamis kartus. Nüüd tänud psühiaatri poolt määratud rohtudele saan kuidagi neelatud aga ära se probleem ei lähe, olen proovinud ka endaga tööd teha, aga alati kui sööma hakkan tuleb jälle kartus neelamise ees ja selleks et neelata pean toidu hästi läbi närima. Sooviks teada kas teil oleks mõnda head nõuannet mida sellises olukorras teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohud head, edaspidi minna vaid ühe peale neist. Tunde-proovimise järgi. Veelgi hiljem - rohust priiks.
Neelamist vaja ka harjutada: a) mineraalvesi (muu meeldiv jook) ja päeva jooksul tihti lonks ja lonks;
b) närimiskummi - üks kuu või poolteist;
c) rahustav ja neelu treenib kuristamne;
Kaela piirkonda (rahustavat piirkonda rahustab v.hästi minu Palve
Head harjutamist ja kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet