Vale diagnoos 13.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha kui arvad,et arst on vale diagnoosi pannud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesel võib olla ja ka on aegajalt kaebusi.
Mõned probleemid saab lahendada kodus, mõned koolis õpetaja abil, mõned sõpradega suheldes ja nõu küsides, aga on ka selliseid, et vaja Arsti poole pöörduda.

Arst on oma eriala üle kümne aasta õppinud (ülikool + residentuur) ja ka tööga praktilisi teadmisi juurde saanud, seega - oma Eriala Spetsialist.
Kui mingi probleem või vastus sinu terviseprobleemi kohta jäi "kripeldama", siis on vaja veelkord tohtriga seda asja arutada-selgitada.
Diagnoos on ju abivahend selleks, et häiret kõrvaldada, tervist tugevdada ning edaspidiselt häireid-haigusi ennetada.

Olen varem kirjutanud siin kliinik.ee´s minu 3E printsiipi probleemide kõrvaldamisel:
Ennistamine e ravi, Ennetamine e profülaktika, Edendamine e treening. Neid 3E-d ongi vaja kasutada ja arst aitab sind sellel rajal.

Tervislikud eluviisid - tead selles vallas ise palju-palju - vii praktikasse. Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.

Sulle ja Eestirahvale on kasuks tegutsemine A.N.T.S.´u (Alkohol, Narkootikum, Toksilised ained, Suitsud) vastu - hoiduda ise sellest ja hoida ka oma sõpru kõrvale sellest hukatusest.
Ole tervisliku eluviisiga ja Rõõmus. Aita ka sõpru sellele rajale. Siis on varsti kogu Eestirahvas tervisliku eluviisiga, palju tervem ja palju õnnelikum!
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet